Home

Race Information

Organisation

Entry Information

Race Weekend

During the Race

Course

Detailed Maps

Detailed Directions

Checkpoints

Hazards

Mandatory Equipment & Runner Safety

Drop Bags

Pacers

Support Crews

Driving Directions

Transport

Pre-Race Dinner

Accommodation

Medical Research

Links

Entrants

Competitor Updates

Waiting List

Progress Times

 

THE GREAT NORTH WALK 100s

 

ENTRY LIST

 

 

GNW100 MILE ENTRANTS
Race
Number
Last
Name
First
Name
Address Event Category
2 BARLOW NICK Thornleigh, NSW 100M M50-59
5 BELL STEPHEN Camperdown, NSW 100M M18-39
8 BERRIMAN BEN Mount Riverview, NSW 100M M40-49
9 BOWERS STEPHEN Glen Alpine, NSW 100M M40-49
10 BRANN ERIKA Beaumont Hills, NSW 100M F18-39
11 BRIDLE BILLY Wyongah, NSW 100M M40-49
12 BRISBIN GRANT Woy Woy, NSW 100M M18-39
14 BROCK TROY Davistown, NSW 100M M40-49
16 BROCK RENAE Shortland, NSW 100M F40-49
17 BROWN GREGORY Umina Beach, NSW 100M M50-59
18 BURKE NICOLE Dee Why, NSW 100M F18-39
23 CATTON ROSIE Canberra, ACT 100M F18-39
26 COATE JAMES Smithfield, QLD 100M M40-49
27 COLLIN MAT Coogee, NSW 100M M18-39
29 COOK BEC Rowena, NSW 100M F18-39
30 COOTE PEITA Forbes, NSW 100M F18-39
32 DAVIES BRENDAN Woodford, NSW 100M M40-49
33 DERNEE PHILL Old Bar, NSW 100M M18-39
37 EVISON GEOFF Balmain, NSW 100M M50-59
43 GUILLAUME PASCAL JEAN Noumea, NEW CALEDONIA 100M M40-49
47 HASSALL ROLAND Paddington, NSW 100M M50-59
48 HAYES CHRIS Waratah, NSW 100M M50-59
49 HESS JOCHEN Mosman, NSW 100M M50-59
50 HEWAT ANDY Geelong, VIC 100M M50-59
51 HILL HAROLD Chapel Hill, NC, USA 100M M40-49
52 HIRAKAWA KAORI Potts Point, NSW 100M F18-39
55 JACKSON CHRIS Drummoyne, NSW 100M M18-39
62 KULINITSCH LEAH Rushcutters Bay, NSW 100M F18-39
63 LAUER SIMON Glebe, NSW 100M M40-49
64 LAYSON ANDREW Berowra Heights, NSW 100M M50-59
65 LITTERICK BRUCE Umina Beach, NSW 100M M50-59
67 LOLLBACK DAN Gledswood Hills, NSW 100M M18-39
70 MARKEY GAVIN Berowra Heights, NSW 100M M40-49
71 MARSHALL ANDREW Forest Lodge, NSW 100M M40-49
72 MARTIN LEVI Terrigal, NSW 100M M18-39
73 MCDONALD MICHAELA Woollahra, NSW 100M F18-39
75 MCGREGOR IAN Forest Lodge, NSW 100M M50-59
79 MCNAMARA PATRICK Cherrybrook, NSW 100M M18-39
80 MEANY ANTHONY Kotara, NSW 100M M40-49
81 MENCINSKY TARAS Paddington, NSW 100M M40-49
82 METCALFE ANTHONY Wagga Wagga, NSW 100M M40-49
83 MIHALAKELLIS GEORGE Mt Waverley, VIC 100M M40-49
84 MILLER JUSTIN Currans Hill, NSW 100M M18-39
85 MOGI NAOTO Londonderry, NSW 100M M40-49
87 MURPHY PHILIP Glenhaven, NSW 100M M40-49
90 OLIVER CHRIS Paddington, NSW 100M M18-39
93 PEART MARK Geham, QLD 100M M50-59
94 PEDDLE SIMON Bourke, NSW 100M M40-49
97 QIU ZHIJIANG Shanghai, CHINA 100M M40-49
98 QUINLAN MEREDITH Normanhurst, NSW 100M F40-49
100 REDFERN STEPHEN Heathcote, NSW 100M M40-49
102 RIORDAN GERARD Rose Bay, NSW 100M M18-39
103 ROBERTS DAMON Mosman, NSW 100M M40-49
105 SANSOM JOEL Muswellbrook, NSW 100M M40-49
108 SIMPSON CRAIG Lambton, NSW 100M M50-59
109 SYLVESTER JAMES Campbell, NSW 100M M18-39
112 THOMSON GREG Avoca Beach, NSW 100M M40-49
114 TOPPER KURT Wollongong, NSW 100M M18-39
115 TOYNE CHRIS Kaleen, ACT 100M M40-49
119 WALLACE GREG Oatley, NSW 100M M50-59
120 WALSH NEIL Marrickville, NSW 100M M40-49
121 WANG ZHAOHUA Sydney, NSW 100M M40-49
122 WARD JOE Fairlight, NSW 100M M18-39
123 WARSCHKOW OLIVER Woy Woy, NSW 100M M40-49
124 WESTMAN MARK Bowral, NSW 100M M18-39
125 WHEAT ALAN Cammeray, NSW 100M M40-49
126 WILDER CHRIS Eat Maitland, NSW 100M M18-39
127 WILLIAMSON KERRIE Cashmere, QLD 100M F40-49
129 WYE GRAHAM Frenches Forest, NSW 100M M50-59
132 BRUN MARINA Mullumbimby Creek, NSW 100M F50-59
           
GNW100 KILOMETRE ENTRANTS
Race
Number
Last
Name
First
Name
Address Event Category
1 ARNOLD GEOFF Copacabana, NSW 100K M18-39
3 BARRETT MATT Terrigal, NSW 100K M40-49
4 BATHO DAVID McKellar, ACT 100K M40-49
6 BENNIE DAVID Winston Hills, NSW 100K M50-59
7 BERNARD PAUL Leichhardt, NSW 100K M40-49
13 BRISTOW DAVID Frenchs Forest, NSW 100K M40-49
15 BROCK JULIE Killarney Vale, NSW 100K F50-59
19 BYRNE SABINE Green Point, NSW 100K F40-49
20 CALVERT WAYNE Pennant Hills, NSW 100K M40-49
21 CAMERON ROBIN JULIE Wahroonga, NSW 100K F50-59
22 CASLICK MELISSA Kurri Kurri, NSW 100K F40-49
24 CAVENDISH CHARLIE Hunters Hill, NSW 100K M40-49
25 CLIFTON LOU Mount Victoria, NSW 100K F40-49
28 COMMINS LOUIS Berrigan, NSW 100K M60-69
31 CRACKNELL TOBY Avoca Beach, NSW 100K M18-39
34 DEVERE-BERTLES ANNIE Woongarrah, NSW 100K F40-49
35 DUERDEN ANDREW Avoca Beach, NSW 100K M50-59
36 DUNNE MATT Bateau Bay, NSW 100K M40-49
38 FLETCHER PAUL Berowra, NSW 100K M50-59
39 FULTON MARK Stanmore, NSW 100K M18-39
40 GARDNER GARETH Helensburgh, NSW 100K M18-39
41 GATES CALLAN Green Point, NSW 100K M18-39
42 GRUNBAUM DANIEL Queenscliff, NSW 100K M18-39
44 HALIM VELAN Pennant Hills, NSW 100K F40-49
45 HARDAKER DARREN Bensville, NSW 100K M40-49
46 HARVEY SARAH Umina Beach, NSW 100K F18-39
53 HISCOCK LISA Manly, NSW 100K F18-39
54 HOPE KERRY Green Point, NSW 100K F40-49
56 JAKUS GABOR Ferny Creek, VIC 100K M40-49
57 JARDINE KEVIN Mount Colah, NSW 100K M60-69
58 JENNINGS ERIC Springwood, NSW 100K M18-39
59 JESSUP MATTHEW Allambie Heights, NSW 100K M40-49
60 KATEN KIRRILLY Kahibah, NSW 100K F18-39
61 KELSO GREG Laguna, NSW 100K M40-49
66 LOADER ROBERT Cromer, NSW 100K M50-59
68 LOWE RYAN Macmasters Beach, NSW 100K M18-39
69 LUTTRELL MATTHEW Cronulla, NSW 100K M18-39
74 MCDONALD WARREN Pennant Hills, NSW 100K M40-49
76 MCHUGH JOHN Kiama, NSW 100K M50-59
77 MCKELVEY TRISTAN Gymea Bay, NSW 100K M40-49
78 MCLEAN STEPHANIE Berowra Heights, NSW 100K F40-49
86 MOORE GREG North Balgowlah, NSW 100K M40-49
88 NORRIS KYLEY East Maitland, NSW 100K F40-49
89 NUNN ANDREW Surry Hills, NSW 100K M18-39
91 PASS DAVID Bobs Farm, NSW 100K M50-59
92 PAXTON SABRINA Ettalong, NSW 100K F18-39
95 PHILLIPS WAYNE Como, NSW 100K M40-49
96 PRITCHARD BYRON Belrose, NSW 100K M18-39
99 REDDING MARK Charlestown, NSW 100K M50-59
101 RICHARDSON DOUG Cammeray, NSW 100K M40-49
104 ROBINSON CRAIG Bonny Hills, NSW 100K M18-39
106 SEWELL KARREN Weston 100K F40-49
107 SHATROV VLADIMIR Kahibah, NSW 100K M18-39
110 TAYLOR JAMIE Berridale, NSW 100K M18-39
111 TEMPLE NEIL Terrigal, NSW 100K M40-49
113 TOPPER JUDE Shellharbour, NSW 100K F50-59
116 TREGEAR ROCHELLE Currans Hill, NSW 100K F40-49
117 TSOI TONY Barton, ACT 100K M50-59
118 TURNER DAVID Dudley, NSW 100K M50-59
128 WRIGHT JAMES Rockhampton, QLD 100K M50-59
130 YATES ROBIN Seaforth, NSW 100K M40-49
131 CAMPBELL DAVID Artarmon, NSW 100K M50-59

 

Race Records

Past Winners

Honour Roll

All-Time 100 Miles

All-Time 100 Kilometres

Past Years